Rozkład

Góra Kalwaria:
5:33, 6:50, 6:53, 7:41, 8:06, 10:09, 15:15, 16:20, 18:49

Warszawa Wschodnia:
6:28, 7:28, 8:29, 14:28, 15:23,16:38, 17:28, 18:28, 

Warszawa Śródmieście:
6:36, 7:36, 8:38, 14:36, 15:32,16:46, 17:36, 18:36, 

Warszawa Służewiec:
6:54, 7:55, 9:09, 15:00, 15:50,17:07, 17:55, 18:57,

 

 

Rozkład jazdy autobusu

więcej...

 

Bilety

Normalny:
Piaseczno - 6zł, Warszawa - 10,30zł

Ulgowy:
Piaseczno - 4,02zł, Warszawa - 6,49zł
Jak płacić za bilet 2,20?
więcej...

Karta Miejska (z Górą Kalwarią)


więcej...


Turystyka
 


Zwiedzaj Górę Kalwarię i Czersk
na rowerze.
 

 

Umieść Reklamę na Autobusie - w zamian otrzymasz Certyfikat:


Firma Przyjazna Mieszkańcom


 

Przyjazne linki:

Z Biegiem Szyn

Rynek Kolejowy

Forum

Uruchomienie linii Góra Kalwaria - Czachówek Płd., zamiast bezpośredniej GK-W-wa

Utworzony 18 grudnia '09r., przez Dominik
Temat aktualnie, nabiera nowego znaczenia:
1. Remont łącznicy 525 jest na ukończeniu, technicznie jest więc możliwe uruchomienie linii wahadłowej GK - Czachówek Południowy
2. Eksperymenty KM z nowym rozkładem zakończyły się fiaskiem i totalną dezaprobatą pasażerów.
3. Więcej pociągów bezpośrednich Góra Kalwaria nie będzie mogła mieć z przyczyn technicznych, a nie wiadomo czy te które są aktualnie, zostaną utrzymane.

Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich: i mieszkańców Góry Kalwarii i pasażerów z Czachówka Południowego jest więc uruchomienie połączenia wahadłowego GK -CzP.

Wy zyskacie więcej połączeń, my odzyskamy utracone. Wasz czas dojazdu też nie ulegnie większemu wydłużeniu max. 10 minut, oczywiście przy dobrej woli i pozytywnym nastawieniu. To i tak będzie krócej niż jazda samochodem do Warszawy (2-2,5 godziny)

Proponuję zorganizowanie spotkania z przedstawicielami GK, Czachówka, Urzędu Mazowieckiego i KM, co Wy na to?

Mam gorący apel do WSZYSTKICH zainteresowanych koncepcją uruchomienia połączenia wahadłowego GK - CzP, bardzo Was proszę o kontakt mailowy na adres: olido@op.pl
Dobrze, żebyśmy nawiązali bezpośredni kontakt i wspólnie poparli ten projekt. Chciałbym również mieć rozeznanie ile osób z forum popiera ten pomysł. Napiszcie na jakiej stacji wsiadacie.
Pozdrawiam serdecznie.
Dominik olido@op.pl

Adam - 29 grudnia '09r. 11:10
Ja dojeżdżam z Góry Kalwarii. Rano o 6:56 i ten pociąg jest dla mnie ok. Po południu wsiadam do 16:39. Czy ten kurs jest zagrożony?
Dominik - 29 grudnia '09r. 14:07
ŻADEN kurs z/do Góry Kalwarii nie jest zagrożony!
Chodzi o skierowanie pociągu do Czachówka Południowego co może nieznacznie wydłużyć czas przejazdu z GK do W-wy.
Za to zwiększy się ilość połączeń GK-W-wa - byłyby realizowane bez pomijania stacji Czachówek Południowy.
Marcins - 30 grudnia '09r. 09:45
W 2006 r. przed wyborami samorządowymi na spotkaniu w sali OSP z niektórymi kandydatami na burmistrzów i radnych poruszyłem temat pociągu z Góry Kalwarii przez Czachówek Płd do Warszawy. W kularach od 1 osoby dowiedziałem się, iż jest to niemożliwe m.in. dlatego, że maszynista z kierownikiem musieliby przechodzić z jednego końca pociągu na drugi. Niestety nie orientuję się, czy poza mentalnością kolejarzy są jeszcze przepisy, które regulują taką sytuację. Dla mnie w obecnej chwili to jest najlepsze kompromisowe rozwiązanie, aby kilka pociągów z Góry jechało do Warszawy przez Czachówek Płd. Sądzę, że wszyscy byliby w miarę zadowoleni. Czachówek Płd miałby więcej pociągów a my z Góry nie bylibyśmy skazani na korki.
Dominik - 30 grudnia '09r. 11:12
Jeśli chodzi o zmianę czoła pociągu jest to powszechnie stosowany manewr kolejowy, na Czachówku Południowy ten manewr jest wykonywany 5 razy na dobę (przed 1 czerwca 2009 roku nawet częściej). Np. o godzinie 10.10 pociąg z Warszawy wjeżdża na peron miejscowy w Czachówku Południowym, aby po 10 minutach, czyli o 10.20 odjechać w kierunku Warszawy. Zatem jest to wykonalne, możliwe i stosowane. Zmiana czoła pociągu technicznie rzecz biorąc może nawet trwać krócej niż 10 minut.
Tomek Janiszewski - 5 stycznia '10r. 14:48
"W kularach od 1 osoby dowiedziałem się, iż jest to niemożliwe m.in. dlatego, że maszynista z kierownikiem musieliby przechodzić z jednego końca pociągu na drugi. Niestety nie orientuję się, czy poza mentalnością kolejarzy są jeszcze przepisy, które regulują taką sytuację. "
Żadne tam przepisy, normalny NIEDASIZM kulejorskiego betonu. Gdyby tak istotnie bylo, nie kursowałyby żadne bezpośrednie pociągi na trasie Kraków Gł. - Zakopane, gdzie niezbędny jest trzykrotny taki manewr: w Krakowie Płaszowie, Suchej oraz Chabówce, albo nieraz na przystanku osobowym(!) Rabka-Zdrój.
Dominik - 3 lutego '10r. 18:36
Połączenie Góra Kalwaria - Czachówek Południowy na pewno dla wielu mieszkańców Góry Kalwarii byłoby atrakcyjne nawet kosztem 10-15 minut więcej poświęconych na podróż pociągiem. Z tego co wiem niektórzy pasażerowie z Góry Kalwarii dojeżdżają do Czachówka lub Zalesia Górnego żeby tam wsiąść do pociągu do Warszawy a potem, żeby normalnie wrócić do domu.
Niestety otrzymałem odpowiedź z KM, że połączenie Góra Kalwarii "nie zostanie uruchomione z powodu znacznego wydłużenia czasu jazdy". Czy 10-15 minut to znaczne wydłużenie czasu jazdy??? A codzienne półgodzinne spóźnienia pociągów na tej trasie to norma???
Szanowni mieszkańcy Góry Kalwarii może to Wy powinniście uświadomić decydentów z Kolei Mazowieckich na czym Wam zależy....czy na tym, żeby pociągi z Góry Kalwarii jechały planowo o 10-15 minut dłużej, ale zawsze były na czas....czy na fikcji wspaniałego rozkładu???
Paweł - 5 lutego '10r. 10:25
juz teraz pociagi jezdza 1.10do srodmiescia, dolicz do tego nie 10 a min 20 min na polaczenie z czachowkiem i wychodzi nam 1.30h. do tego przejscie na czachowku, robi sie malo komfortowo. czasowo oplacac moze sie to mniejszej czesci osob. 1.5h jechac do centrum miasta oddalonego o 30km? rano moze i jeszcze sensownie, ale juz po 9 i omijajac tzw szczyt, to pks jest zdecydowanie szybszy. szczegolnie jesli mowimy o dojezdzie do poludniowych dzielnic, czy na glowne uczelnie czyli UW i PW. wysiadając z pksa na wilanowie jestesmy w krotkim czasie na krakowskim czy politechnice. wiec waznyn i wygodnym krokiem byloby uruchomienie cyklicznego rozkladu pks i zintegrowanie biletow z ztm, aby zmniejszyc koszta biletow. i sorry za offtop na stronie kolei, ale takie zebralem przemyslenia.
pzdr
Dominik - 8 lutego '10r. 17:49
Większość kursów przez Czachówek Płd. nie wymagałaby przesiadki od pasażerów - zmieniane byłoby czoło pociągu - i dlatego 10 minut dłużej...
Ale w przypadku przejścia z peronu miejscowego na główny (co zajmuje mojemu dziecku ok. 1 minuty - jest to około 70-150 m) i przesiadki na Radomiaka to czas przejazdu razem z przejściem z Góry Kalwarii do W-wy Zachodniej wynosiłby 10+5+36 ...czyli około 51 minut - to chyba bardzo dobry czas???
dholowski - 21 lutego '10r. 20:57
Zauważyłem w nowym rozkładzie od 01.03 że jeden pociąg będzie skierowany przez Czachówek Południowy, a wiec będzie można się przekonać jak na szybkość jazdy wpłynął wyremontowany skręt na Czachówek.
yy - 22 lutego '10r. 07:53
gdzie jest nowy rozkład??? czy bądą jakies poprawki???
czy ktos może słyszał iż w niedługim czasie zamknięty bedzie dworzec wArszawa okęcie???
dholowski - 22 lutego '10r. 09:02
Jeszcze nieoficjalny rozkład jest w zakładce Rozkład.
Dominik - 22 lutego '10r. 11:35
czyli jednak SIĘ DA...
od 1 marca pociąg z W-wy pojedzie do Czachówka Płd. by tam zmienić czoło i pojechać dalej do Góry Kalwarii. Operacja zmiany czoła pociągu zajmie 8 minut, czas przejazdu z CzP do GK to 14 minut (myślę, że mógłby jechać krócej). Na razie to tylko jeden pociąg, który planowo odjeżdża o 18:55 z W-wy Zachodniej, o 19:47 odjedzie z Czachówka Płd. do Góry Kalwarii.

Myślę, że pociąg miałby dużo więcej pasażerów, gdyby około 22.20 był powrotny z GK do CzP. Sam chętnie jeździłbym na basen do Góry Kalwarii.
Dominik - 22 lutego '10r. 12:07
doczytałem się, że jest pociąg powrotny z GK do CzP o godzinie 21:28. w takim razie w przyszły poniedziałek wybiorę się pociągiem na basen. Szkoda tylko, że będzie tylko niecała godzina na pobyt na basenie.
Na początek i tak jest super!
Tomek Janiszewski - 22 lutego '10r. 13:48
A co z Pilawą? Rozkład na tej stronie nie ujmuje i nigdy nie ujmował pociągów w tamtym kierunku. Czy aby ten późnowieczorny pociąg powrotny GK-CzP nie został wytrasowany kosztem pociagu Warszawa - GK - Pilawa?
dholowski - 22 lutego '10r. 15:17
Nasz rozkład jest już oficjalny. KM udostępniła już rozkład na stronie: http://www.mazowieckie.com.pl/site.php5/Show/132.html

W naszym rozkładzie brakuje jeszcze połączenia weekendowego. Uzupełnimy.
yy - 23 lutego '10r. 11:52
a co z pociągiem około który około 16:10 byłby na służewcu , tak jak na początku to bylo????

ja wolałbym zamienic te weekendowe pociagi na ten jeden , gdzie napewno wiecej ludzi zdecydowałoby sie wracac do domu..
a tak znow bedą jexdziły puste wagony i okaże sie iz wcale ten pociąg nie jest potrzebny...

zadnych ulepszejn tu nie widać...

Marcins - 4 marca '10r. 10:03
"Uruchomienie linii Góra Kalwaria - Czachówek Płd., zamiast bezpośredniej GK-W-wa"
- Dominiku właśnie takie utworzyli, na rozkładzie jazdy o 18:50 jest odjazd pociągu z Warszawy Śródmieścia do Góry Kalawarii. Jednak w realu na dworcu Warszawa Śródmieście oraz na tablicy świetlnej pociągu jedzie on do Czachówka Płd. Trochę KM wprowadzają ludzi w błąd. W Czachówku pociąg ten zmienia relację na Górę Kawlarię oraz numer pociągu, może dlatego tek jest.
Tomek Janiszewski - 8 marca '10r. 11:10
Właśnie o tym chciałem napisać - ubiegłeś mnie. Pełna relacja tego pociągu podana jest w roskładzie "godzinnym" (zawierającym wszystkie pociągi kolejno odjeżdżającym z danej stacji, jakie wiszą na średnicowym odcinku Warszawa Wschodnia - Zachodnia), oraz w przynajmniej części rokładów na metalowych tabliczkach, m.in. na p.o Warszawa Jeziorki. Natomiast w rozkładach pogrupowanych wgo relacji docelowych wieczorny pociąg do GK nie figuruje, podaje się Czachówek Płd jako jego stację końcową. Podobnie jest z zapowiedziami (słownymi i na "klapkach") na dworcu Warszawa Smródwmieście :-( Czy do GK jeździ w tej sytuacji ktoś tym pociągiem oprócz muchów?
Marcins - 8 marca '10r. 13:01
Tomku jechałem ostatnim pociągiem i klika osób z niego w Czarnym Lesie oraz w Górze Kalwarii wysiadło. Zastanawia mnie, czy jest sens puszczać podwójny skład, chyba wystarczy pojedyńczy. Ja tłoku w tym pociągu nie zauważyłem, był duży wybór miejsc.
Moja sugestia do administratora portalu - do godziny odjazdu pociągu można dodać info, że jest to kurs do Czachówka Południowego a w Czachówku Południowym jest zmiana relacji (i napisu na tablicy świetlnej) na Górę Kalwarię. Na stronie internetowej KM można się domyślić, że tak jest, natomiast na stronie PKP jest info o relacji z Wawy Wsch. do Góry Kalw., dopiero z analizy szczegółowego rozpisu połączenia wynika, że w Czachówku Płd jest zmiana numeru pociągu. W zasadzie u kierownika pociągu można jeszcze zapytać się.
Tomek Janiszewski - 9 marca '10r. 15:47
A czy w rozkładzie na peronie Góry Kalwarii podana jest pełna relacja tego pociągu w kierunku przeciwnym (tj do Warszawy) czy też tylko do Czachówka Płd? Ktoś kto nie wie że ten pociąg jedzie w istocie do Warszawy, może nie chcieć ryzykować że późnym już wieczorem nie złapie w Czachówku żadnego połączenia do Warszawy, i od razu pójść na PKS względnie na stopa.
Tomek Janiszewski - 22 marca '10r. 20:40
Dziś na klapkach dworca Smródwmieście było podane co następuje: CZACH./GÓRA KALWA (więcej się nie zmieściło). Niestety zarówno zapowiedż słowna jak i wyświetlacz z przodu pociągu oraz "film" w okienku z tyłu nadal zapowiadały jedynie Czachówek.
Marcins - 25 marca '10r. 15:23
Przy wejściu na peron 3 od strony Centralnego w rozkładzie o godzinie 18:50 jest kurs do Góry Kalwarii. Cóż polskie koleje, wiele informacji niekoniecznie logicznych. Wesoło jest w informacji Inter City na Centralnym. Wczoraj byłem świadkiem jak pracownica na oko przed 30 do pasżerki mówiącej po angielsku mówiła po polsku, starała się mówić głośno i wyraźnie, tak że wszyscy słyszeli. Ludzie żenada. Kilka lat temu bylem w informacji międzynarodowej PKP na Centralnym, tylko tam były panie na oko w wieku dochodzącym do emerytury i nie dziwiło mnie, że one tylko po polsku umieć mówić. Na koniec w Niemczech nawet Turcy świetnie mówią po angielsku.
Tomek Janiszewski - 16 kwietnia '10r. 23:00
Dziś ten pociąg (z umieszczoną za przednią szybą dyktą z napisem GÓRA KALWARIA p. CZACHÓWEK jechał w dwa kible. Frekwencja na Smródwmieściu była taka sobie. Wie ktoś ile os. dojechało do końca?