Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Rokita zostaje na stanowisku. Nadstawny nie podał ręki

Dodano: 26 września 2019; W środę wniosek o odwołanie Jana Rokity z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Górze Kalwarii został wykreślony z programu obrad.

Z wnioskiem o odwołanie dotychczasowego szefa Rady wystąpił klub radnych Bezpartyjny Naszej Gminy. Argumentował, że "dalsze pełnienie funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej Góry Kalwarii przez Pana Jana Rokitę nie gwarantuje rzetelnego, zgodne z prawem i bezstronnego działania".

Podczas środowej sesji nie doszło do głosowania w tej sprawie. Wniosek o wykreślenie uchwały z programu posiedzenia złożył radny Prawa i Sprawiedliwości, Jakub Rącz. – Moim zdaniem przewodniczący wywiązywał się ze swojej roli – przekonywał.

Opozycyjni radni – Aleksandra Fedynicz-Komosa oraz Zenon Nadstawny - optowali za pozostawieniem uchwały w porządku obrad, aby radni mogli wypowiedzieć się w sprawie przewodniczącego w głosowaniu tajnym.

Ostatecznie za wnioskiem Rącza opowiedziało się trzynastu radnych, a siedmiu było przeciw. 

Po głosowaniu Jan Rokita wstał i podchodził do radnych. W geście podziękowania podawał im rękę. Na filmie z sesji widać, że uściśnięcia dłoni odmówił mu radny Zenon Nadstawny. 

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (24)

...

Data: 26 września 2019, 11:07 Nie zgalebiam się w ich intencje polityczne ale dobre zachowanie i szacunek w takich miejscach nie powinno być na piedestale?

g.k.

Data: 26 września 2019, 11:16 A czemu nie podał ręki? A zobaczycie moi drodzy niedługo jak na czerwonych paskach będzie Zenon N.

Czerwoni

Data: 26 września 2019, 11:40 Pan nastawny to się chyba przykleił do tego stołka a rezultaty jego pracy bardzo mierne oj bardzo. Dajcie rządzić młodym won od koryta.

Lommtek

Data: 26 września 2019, 13:05 Jestem zdziwiony jak długo Pan Z. N i A. F-K nie mogą pogodzić się z tym, że gmina nie jest już zarządzana przez ludzi ich ekipy. Chyba potrzeba szkolenia z podstaw demokracji. Trzeba przypomnieć że obecna większość została wybrana przez mieszkańców bo nie podobała nam się strategia rządzenia gminą przez ostatnie lata. Obecna większość ma jakiś plan na tą kadencję i to MY mieszkańcy rozliczymy ich za 4 lata czy ich działania nam sie podobają. I jest to normalne w systemie który mamy. Dziwie się tylko pozostałym radnym tak zwanej \"opozycji\", że za ich pomocą te dwie osoby próbują brylować i wprowadzać chaos w pracy rady. Chyba zostali wybrani żeby pracować dla mieszkańców, a nie być pionkami dwóch osób niezadowolonych z faktu, że już nie są na piedestale.chyba. Mam nadzieję że się mylę.

UPS

Data: 26 września 2019, 14:52 Pan Jan Rokita to wspanialy. .mlody czlowiek .Wyksztalcony ,szlachetny i inteligentny
.Jak juz ktos napisal nareszcie odpowiedni czlowiek na odpowiednim stanowislu
.Niestety chamstwa tez ci u nas dostayek dlatego nie warto. sie przejmowac czlowiekiem ,ktory nie jest tak na prawde rdzennym mieszkancem naszego miasta a zachowuje sie jakby byl co najmniej. macharadza .To nie pierwszy jego chamski wystep .

mala

Data: 26 września 2019, 15:06 Nareszcie coś się dzieje w gminie a Z.N jak zwykle przeszkadza tylko dba o swoją wieś i nic wiecej

Mamba

Data: 26 września 2019, 15:21 Brawo panie Janku sprawiedliwość stanęła po pana stronie . Tak opozycja walczy o dobro mieszkańców a tak zachowuje się wobec tych z którymi siada do jednego stołu . Dla przewodniczącego na pewno było to nie przyjemne ale co czuje człowiek który tak bardzo chciał odwołania ze stanowiska przewodniczącego który mimo to został większością głosów. Brawo.

Lili

Data: 26 września 2019, 16:29 I bardzo slusznie ,ze zostaje .w pelni na to zasluguje a starzy wyjadacze do lamusa .

P. S

Data: 26 września 2019, 16:59 W ostatnią sobotę i niedzielę zrobiłem 1000 km po Polsce isądząc po banerach to ja już wiem komu natym korycie najbardziej zależy. Dobrze
niech zwyciężą to tylko przyspieszy mój wyjazd na ten zgniły zachód. Apropo czemu każda komuna straszy tym złym zachodem .

Ewa

Data: 26 września 2019, 17:32 Panu Burmistrzowi gratuluję stalowych nerwów przy słuchaniu wynurzeń konopki.

Mezo

Data: 26 września 2019, 19:42 Tak to jest ze stara ekipa na czele z Panem Zenonem N zaciera ręce jak coś nie pójdzie nowej władzy. Czy tak to powinno wyglądać?

Hendryk

Data: 26 września 2019, 20:45 Słyszałem że za głos płacili 40 złociszy.
Mnie co prawda nikt nie proponował ale gdyby nadarzyła się okazja przytulił bym dzieńgi ,a zagłosował po swojemu !

GórnoKalwaryjczyk

Data: 26 września 2019, 22:12 O odwołanie szefa rady wystąpił bezpartyjny PSL.

obserwator

Data: 27 września 2019, 05:59 Przecież nie honor !
Ja mam buty z węża gada !

Adela

Data: 27 września 2019, 06:59 Z czego się czeszycie że Pisiory żądzą i kostka masła kosztuje 8zyla a śmieci 33za osobę czy wy ślepi jesteście to co dostajecie to drugie tyle musicie oddać jak tak dalej pójdzie to chleb dojdzie do 40zł a głupi naród się cieszy i popiera politykę,,pisu\'\'

Wyborca

Data: 27 września 2019, 09:34 Nie rozumiem dlaczego łączycie p. Jana Rokite z sukcesami burmistrza Strzyzewskiego, przecież jest to układ z konieczności. Radnych z PiS jest tylko 3 !!! a wiec wyborcy nie obdarzyli ich znowu tak wielkim zaufaniem. Przewodniczącym rady winien zostać radny, który uzyskał najwięcej głosów od wyborców i to byłoby najsprawiedliwiej.

Tak to działa

Data: 27 września 2019, 12:31 Droga Adelu !
Śmieci są drogie bo gmina zarabia choć nie powinna !
Zakopywali i spalali śmieci (ZGK) były wysokie kary i teraz muszą sobie na podatnikach odbić !

Władysław

Data: 27 września 2019, 17:20 Jak będziecie drzeć ze sobą koty, to będzie to Wasza ostatnia kadencja. I nie ważne , że są różne opcje polityczne. Nasza lokalna społeczność jest za mała na podziały... a Was po to wybrano, żebyście pracowali na rzecz mieszkańców Miasta i Gminy...

stasio

Data: 27 września 2019, 20:44 Ta klika to już taki pasożyt, przyczepił się i próbuje ostatkiem sił zaburzyć ład jaki wybrali mieszkańcy w ostatnich wyborach.

Ktosiek

Data: 28 września 2019, 07:15 Drogi Tak to działa i Adelu
Proponuje poczytać dokształcić sie na temat obliczania kosztów wywozu smieci jak i samego wybierania ofert a nie wypisywanie bzdurnych tresci ze gmina zarabia ma śmieciach bo w myśl ustawy nie moze tego robic
Proponuje sprawdzić siebie i sąsiadów oraz znajomych czy zgłosili wszystkie zamieszkują osoby i płaca za nich opłatę śmieciowa
Brak podstawowej wiedzy na temat działanie ustawy śmieciowej powoduj takie bzdurne wpisy ale czego sie można spodziewac po kim kto sie chyba zgłębieniem tematu nie skalal
Popierajcie swoich gwiazdorów transmisji internetowych Z.N. i F.K.

idalia

Data: 28 września 2019, 13:10 Pani Adel o radze jeść więcej marchewki dobrze działa na wzrok. Masło kupuje po 4,99. Zanim napisze pani bzdury, proszę dokładnie sprawdzić.

Wyborca

Data: 30 września 2019, 10:06 Pani Idalio !!!! Niestety cała żywność poszła w górę nie tylko masło. Wszystko drożeje, benzyna, żywność, usługi....Marnie to dalej widzę

wyborca

Data: 2 października 2019, 21:42 Do wyborca. Zgadzam się z wyborcą, ze przewodniczącym powinien zostać radny z największą liczbą głosów. Wybór przewodniczącego z PiS przez Strzyżewskiego zagwarantował mu spokojne rządy i większość w Radzie. Inaczej PiS mąciłby tak jak Pruszczyk w radzie powiatu! To jest polityka!

Antek

Data: 11 października 2019, 22:19 no tak, bo nasz szef rady to dokor a ten z krzykow to pozium soltysa pewny fakultet mu brakóje, to wstyd by do doktora lapawice dawac - szacun doktur