Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Nowa funkcja Jana Rokity

Dodano: 15 września 2020; W poniedziałek Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Górze Kalwarii – Janowi Rokicie – powierzono funkcję wiceprezesa okręgu podwarszawskiego Solidarnej Polski.

Okręg ten obok powiatu piaseczyńskiego obejmuje m.in. powiat wołomiński czy otwocki.

- To dla mnie miła niespodzianka, że powierzono mi tak ważną funkcję – mówi w rozmowie z GoraKalwaria.net Jan Rokita. - Będę się starał wypełniać obowiązki, najlepiej jak potrafię – dodaje.

Przypomnijmy, iż Rokita do Rady Miejskiej w Górze Kalwarii został wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości (był też kandydatem tej partii na burmistrza). W lipcu tego roku lokalny polityk zrezygnował z członkostwa w PiS. Stało się to kilka tygodni po tym, jak odwołano go z funkcji szefa gminnych struktur PiS. Nowym pełnomocnikiem PiS w Górze Kalwarii został radny powiatowy, były wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk.

Solidarna Polska, której założycielem i liderem jestem obecny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, od 2014 roku wchodzi w skład Zjednoczonej Prawicy.

(mat)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (28)

Magnet

Data: 15 września 2020, 17:31 Zero do zera


Monika bartys

Data: 15 września 2020, 17:42 niech idzie na kolanka do wójka ZIOBRY :)

pytek

Data: 15 września 2020, 17:44 Czy SM. GP and PiSCo. pogratulowali?

Eddi

Data: 15 września 2020, 18:11 Chorągiewka z okrągłym dowodem osobistym ,aby kantem oka sobie nie wydłubał. Co ten człowiek robi na tym stanowisku....wstyd dla całej naszej Gminy.

już a późno

Data: 15 września 2020, 19:27 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Kulfon

Data: 15 września 2020, 20:06 Mniej niż Zero oooo!

Krzysztof

Data: 16 września 2020, 05:56 Nie cieszcie się tak ,bo pan Janek nadal jest przewodniczącym rady.

wyborca

Data: 16 września 2020, 07:45 strzeż się radni, teraz Pan Przewodniczący zacznie Was ścigać karnie, a Minister Sprawiedliwości mu w tym pomoże.


dudek

Data: 16 września 2020, 08:01 może się znajdzie jakaś praca w ministerstwie dla Pana Przewodniczącego? tylko w którym, jedno zaraz zostanie zlikwidowane przez wodza Jarosława.
Nepotyzm, kolesiostwo - w takim kraju przyszło nam mieszkać.

Henio

Data: 16 września 2020, 08:55 Jak widać miernoty się przyciągają ale już w podstawówce uczyli że 0+0=0

hehehe

Data: 16 września 2020, 10:08 narod wybrany glosuje co 4 lata na pis po i chodzi zdziwiony czemu w tym kraju sie nic nie zmienia ? hahahhahahahaah

news

Data: 16 września 2020, 16:35 W Krakowie od listopada 26 złociszy za segregowane, nasze bawią się jeszcze w \"piaskownicy\"

Stefan

Data: 16 września 2020, 19:14 @hehehe
Spójrz na twarze naszej rady (jest fotka) i odpowiedz sobie dlaczego nic się nie zmienia !

pietrek

Data: 16 września 2020, 22:05 Proszę Państwa na obecną sytuację w Gminie trzeba spojrzeć szerzej.
Kto, co ma do ugrania, a kto do przegrania.
Scenariusz jest bardzo prosty nie trzeba być tak inteligentnym jak p. Komosa i większość naszych radnych.
Pani Komosa walczy o stanowisko przewodniczącej rady gminy, jest gotowa zrobić wszystko i zaprzedać duszę ……... aby odwołać z funkcji przewodniczącego p. Rokitę. (Oj, wychodzą kompleksy i ambicje naszej radnej …………)
Była Pani Burmistrz zwarła pakt z ugrupowaniem do którego należy pani Komosa, po to aby tylko zemścić się na Burmistrzu. Niszczy uczciwego i mądrego człowieka, bo ogarnęła Panią żądza zemsty. Można stwierdzić, że u pani Rechni i p. Komosy trwa odwieczna walka między myśleniem emocjonalnym, a myśleniem racjonalnym (Oj, niebezpieczne kobiety).
Zadam Panią proste pytanie:
gdzie jesteśmy my mieszkańcy Gminy Góry Kalwarii ? ……Chyba w czarnej czeluści………………….

Chcę Panią przypomnieć zasady wykonywania funkcji radnego.
- Radny w wykonywaniu swoich zadań kieruje się interesem publicznym i dobrem społeczności
lokalnej, którą reprezentuje.
- Radny zobowiązany jest do znajomości przepisów prawa będącego podstawą jego działania.
- Radny wykonuje swoje zadania rzetelnie i z należytą starannością.
- Radny nie powinien nigdy brać udziału w podejmowaniu decyzji dotyczących spraw, z którymi wiążą
się osobiste korzyści.
- Radny powinien unikać sytuacji, które dawałyby powody do podejrzeń, że jego postępowanie jest
niezgodne z przepisami prawa.

Radny w szczególności, powinien działać zgodnie z następującymi zasadami:
- praworządności,
- bezstronności i bezinteresowności,
- obiektywności,
- uczciwości i rzetelności,
- odpowiedzialności,
- jawności,
- dbałości o interes publiczny,
- godnego zachowania przy wykonywaniu funkcji radnego,
- uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami.

Pani Komosa osiągnie swój cel zajmując stanowisko przewodniczącego rady gminy, natomiast Pani Rechnio jest już przegrana.


pietrek

Data: 17 września 2020, 08:24 Proszę Państwa, nie ważne kto jest z jakiego ugrupowania, ale ważny jest człowiek i jakie ma wartości. Co jest dla niego ważne. Dla większości radnych w naszej gminie liczy się władza i nic więcej. Rokita widocznie postawił się p. , bo nie chciał wykonywać poleceń. Zwróćcie uwagę na dobrą współprace Burmistrza z PO z Przewodniczącym Rady Gminy ( byłego PISowca). Chyba PIS-owi -była i jest nie na rękę dobra współpraca. Widać, że dla obu Panów ważne jest dobro Gminy, a nie ambicje polityczne.

osiołek

Data: 17 września 2020, 10:39 Pietrku Z. choć w tym co piszesz jest wiele mądrości, jednak odnoszę wrażenie, że Pan Przewodniczący jest Twoim znajomym i mocno go popierasz. Jak sam napisałeś:
\" Radny w wykonywaniu swoich zadań kieruje się interesem publicznym i dobrem społeczności
lokalnej, którą reprezentuje (a nie dba o swój stołek).
- Radny zobowiązany jest do znajomości przepisów prawa będącego podstawą jego działania (a nie szuka furtek i obchodzi prawo).
- Radny wykonuje swoje zadania rzetelnie i z należytą starannością (a nie kombinuje jak nie stracić posady).
- Radny nie powinien nigdy brać udziału w podejmowaniu decyzji dotyczących spraw, z którymi wiążą
się osobiste korzyści (a nie odrzucać propozycje radnych zasłaniając się wyimaginowanymi interpretacjami).\"
Oj, chyba Pan Przewodniczący nie kieruje się tymi zasadami i dba głownie o swój interes, pytanie czy inni radni również o nich nie zapomnieli?
Czy opozycja powinna wspierać rządzących? jeśli to służy społeczeństwu na pewno tak, ale jeśli powodem tego działania jest partykularny interes jednostki, to raczej ma się nijak do zasad, które przytoczyłeś.
Miło popatrzeć na nową skarpę, fajnie pójść do knajpki, ale dlaczego muszę szukać pracy poza miejscem zamieszkania? Inni (Piaseczno, Lesznowola) jakoś przyciągnęli inwestorów, a w Górze zostało INCO, szkoła, ZOZ i urząd, ale one nie są z gumy i się nie rozciągną.


Qala

Data: 17 września 2020, 12:26 Do Osiołka,

Jeżeli chodzi o pracę, to uprzejmie donoszę, że prowadzę firmę budowlaną na terenie gminy i od 2002 nie miałem zapytania w sprawie pracy.

Pozdrawiam.

Ament

Data: 17 września 2020, 12:52 Ksiądz pana wini, pan księdza, a nam prostym zewsząd nędza.

osiołek

Data: 17 września 2020, 15:23 do Qala

a dawałeś ogłoszenia o naborze? za minimalne wynagrodzenie czy coś więcej, na umowę o prace czy może dzieło (bez składek)?
Znam kilka wiele osób szukających pracy, tylko daj namiar do siebie.

Janek

Data: 18 września 2020, 08:53 Panie Przewodniczący, nie wiem czy to ugrupowanie to teraz najlepszy pomysł. Jak się prezes Kaczyński zdenerwuje to wszyscy stracą stołki, może warto wrócić do PiS?


ZŁA

Data: 18 września 2020, 12:07 Rada się kłóci a klasy przedszkolne w Cendrowicach nie mogą rozpocząć nauki z powodu niezakończonego remontu. Co się dzieje?! Ktoś sobie ewidentnie nie radzi!

pietrek

Data: 18 września 2020, 23:12 Osiołku, a czy w gminie ktoś pracuje nad strategią długoterminową, i czy w ogóle ktoś o tym myśli. Ja miałem okazję poznać panią Batycką - Wąsik. Potrafi wykorzystać potencjał swoich pracowników. Jest sprytna i wspiera swoje perełki . Jej specjaliści potrafili stworzyć strategię długoterminową, bo dała im wolną rękę. W Górze Kalwarii opracowanie strategiczne dla gminy Góra Kalwaria kończy się w 2020 r. Burmistrz ma duże ograniczenia intelektualne i polityczne, bo obsadził na wiodących stanowiskach ludzi niekompetentnych, a diamenty/perełki są ograniczane i udowadnia im, że są idiotami. Przykład szef promocji dziennikarz (humanista), ma talent pisarski i nic po za tym. Zastępca burmistrza prawnik (humanista). Co ci ludzie potrafią i jakie mają doświadczenie w dziedzinie zarządzania, technice etc. Potrafią tylko pięknie mówić i pisać, a nie rozwiązywać trudne problemy.
No cóż jaka władza taka gmina.


ZOFIA

Data: 20 września 2020, 17:29 przez pana RokitE
przecież Pan Rokita nie potrafi sprawnie przeprowadzić sesji rady miejskiej . Stęka jeczy nie potrafi płynnie mówić. Słabo się robi jak oglądam sesję prowadzon

mieszkanka

Data: 22 września 2020, 10:11 Czyli we wsi bez zmian mimo 21 wieku !

Do pietrek

Data: 22 września 2020, 15:18 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Obiektywna

Data: 23 września 2020, 10:26 Wszystkich zainteresowanych mieszkańców informujemy , że dnia 10 września 2020 r., został podpisany przez Komisarza Wyborczego dokument rozpoczynający procedurę referendalną w naszej gminie, która ma na celu odwołanie z urzędu obecnego burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego z funkcji burmistrza.
Zwracamy się do wszystkich z apelem o składanie podpisów pod wnioskiem odwoławczym.
Gwarantujemy, że złożone podpisy będą do wglądu tylko i wyłącznie komisarza wyborczego - nikt z naszego magistratu nie zobaczy tych podpisów.
Wszyscy chcemy aby w naszej małej ojczyźnie żyło nam się lepiej połączmy nasze siły dla dobra nas wszystkich.
Chcesz zmiany złóż podpis

Wyborca

Data: 24 września 2020, 22:11 @ Obiektywna. Podaj swoje imię i nazwisko chyba się nie wstydzisz? Uważasz, że referendum to tak za darmo ? Nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na inne potrzeby. Dajcie się wykazać burmistrzowi do końca kadencji. Przestańcie przeszkadzać.

Mariusz F

Data: 30 września 2020, 09:34 a może wszyscy podawajmy nasze dane osobowe? Nie chowajmy się za podwójną gardą - jak nas nas nikt nie widzi to jesteśmy bardzo odważni